Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chléb s maniokovou moukou a lněným semínkem

Surovinymaniokovy-chleb.jpg

450 ml vlažné vody
2 lžíce olivového oleje
2 lžíce jablečného  octa
2 lžičky cukru
2 lžičky soli
100 g maniokové (tapiokové) škrobové mouky
350 g univerzální bezlepkové mouky (např. Doves Farm, Schär Mix B)
2 lžíce instantní bramborové kaše
2 lžíce mletého lněného semínka
2 lžíce celého lněného semínka
1 lžička chlebového koření
1,5 lžičky sušeného droždí

 

Postup

Do pekárny nalijeme vlažnou vodu, ocet, olej, sůl a cukr. Sypké suroviny nejdříve promícháme v misce a poté je přidáme do pekárny. Nakonec na mouku nasypeme sušené droždí. Pečeme na program Rychlý, Sprint nebo jiný krátký program (měl by trvat přibližně 2 hodiny). Během prvních deseti minut pomocí gumové stěrky stíráme nepromíchané suroviny ze stěn nádoby a kontrolujeme, zda se směs míchá v celém objemu. Pokud ne, můžeme pekárně pomocí stěrky trochu pomoct. Po upečení chléb opatrně vyklopíme a necháme vychladnout na mřížce.

 

Poznámky

Zdroj receptu: vlastní tvorba.
Maniok (cassava, tapioca) je tropická hlízovitá rostlina, asi jako velká brambora. Je to 5. nejpěstovanější plodina světa. V západních zemích je manioková mouka (škrob) součástí snad všech směsí na pečení, u nás je zatím téměř neznámá. Experimenty pokus – omyl jsem přišla na to, že bezlepkové těsto obsahující maniok je mnohem pevnější a méně drobivé.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ďakujem

(Veronika , 22. 1. 2019 19:59)

Tento chlebik peciem stále s malými obmenami a je velmi chutny a vydrzi dlhsie ako ostatne.

pecenie v trube

(Alena, 16. 2. 2015 13:42)

Dobry den, chcem sa spytat, ci sa da chlebik piect aj v elektrickej rure alebo je potrebna nan iba pekaren. Ak sa da, na akom stupni a ako dlho?

dakujem

Alena

Re: pecenie v trube

(Petra, 16. 2. 2015 20:08)

Dobrý den,
chleba můžete upéct i v klasické troubě. Pak máte dvě možnosti, buď ho péct na cca 200 °C asi hodinu, nebo zvolit metodu pečení v páře (o které píšu tady na blogu, https://varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/clanky/chleb-a-slane-pecivo/chleb---bochnicky/peceni-chleba-v-pare.html). Přesná doba pečení záleží na tom, jakou máte troubu, jak moc peče a jak vysoké je těsto. Nejlepší je ke konci pečení vyzkoušet propečení špejlí.
Petra