Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pudink z tapioky

tapioka-pudink.jpg

 

Suroviny

100 g tapiokových perliček
600 ml rostlinného mléka
4 lžíce cukru
1 sáček vanilkového cukru
špetka soli

 

Postup

Tapiokové perličky namočíme na 6 hodin do dvojnásobného objemu vlažné vody. Rostlinné mléko nalijeme do velkého hrnce a dáme vařit. Přidáme špetku soli a oba druhy cukru. Namočenou tapioku pomocí sítka slijeme a vsypeme do vroucího mléka. Za stálého míchání vaříme, až než směs zhoustne a tapioka zprůhlední. Mělo by to trvat asi 10 minut. Podle potřeby přilijeme mléko nebo vodu, výsledná směs by měla být hustá jako klasický pudink. Hotové nalijeme do misek a necháme vychladit. Před servírováním ozdobíme např. skořicovým cukrem, kakaem nebo ovocem.

 

Poznámky

Tento dezert je velmi oblíbený ve Velké Británii a v USA. Správně se vaří z kravského mléka a přidávají se dva žloutky.
Tapiokové perličky koupíte v prodejnách s orientálními potravinami, na e-shopech a občas i ve vietnamských večerkách.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vůně

(Ivana, 28. 11. 2015 14:03)

Prosím o radu, z domácího pudinku je mi stále cítit nemocniční ozon, co s tím? dala jsem víc cukru, kakao a stále. Díky za odpověď, hezký den.

Re: Vůně

(Petra, 30. 11. 2015 19:00)

Je pravda, že tapiokový pudink má trochu specifickou vůni, ale neřekla bych, že nějak výraznou. Asi u něj platí to samé jako u ostatních alternativních potravin - je potřeba si na něj zvyknout. Případně můžete vyzkoušet jinou značku tapioky, jestli to náhodou nebylo výrobcem.

konzistence

(Julijana, 27. 1. 2015 8:48)

Jaká je pak "konzistence" uvařeného pudinku, jsou tam kuličky cítit a kouše se do nich nebo se rozpustí? Na každém obrázku s tapiokou, co vidím, mi připadá, že tam kuličky vidím...

Re: konzistence

(Petra, 27. 1. 2015 19:16)

Kuličky se nerozpustí, ale při vaření změknou, takže nekřoupou. Částečně se ale rozvaří, čímž zahustí zbylou tekutinu, takže výsledek připomíná pudink, do kterého jsou vmíchané měkké kuličky tapioky.

Kde koupit tapioku

(Petra, 15. 10. 2012 20:58)

Já jsem tapioku prvně koupila v Drážďanech v obchodě se zdravou výživou. Poté jsem na ni dvakrát narazila ve vietnamské prodejně potravin. V Praze je k sehnání v prodejnách U Modrého Slona (Francouzská 3, Vinohrady) a Shalamar Foods (Lipanská 835/3) a na internetu v řadě e-shopů (stačí si vygooglovat "tapioka perly").

Tapiokový pudink

(kiwi, 15. 10. 2012 15:43)

Bezvadné, jen prosím o informaci, kde seženu tapiokové perličky ( konkrétně prosím)