Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jáhly s povidly a mákem

Surovinyjahly-s-povidly-a-makem.jpg

1 hrnek jáhel
¾ hrnku vody
¾ hrnku rostlinného mléka
špetka soli
2 lžíce cukru (nebo odpovídající množství stevie či sladidla)
4 lžíce švestkových povidel
mletý mák
moučkový cukr

 

Postup

Jáhly 3x spaříme vroucí vodou, zalijeme je ¾ hrnku vody a ¾ hrnku rostlinného mléka, osolíme, osladíme a pod pokličkou na mírném plameni vaříme, až se všechna tekutina vstřebá (asi 12 minut). Poté necháme pod pokličkou ještě asi 5 minut dojít.
Povidla rozehřejeme s trochou vody na řidší omáčku, mletý mák smícháme s cukrem. Na talíř nandáme porci jáhel, přelijeme povidlovou omáčkou a posypeme mákem.

 

Poznámky

Zdroj receptu: vlastní tvorba.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Spaření jahel

(Zdenka, 7. 4. 2014 10:57)

Petro, jakou máš zkušenost se spařováním jahel? Abych pravdu řekla, že jáhly nikdy nespařuji a hořké nejsou. Tedy… když už jsem měla v minulosti hořké jáhly, tak spařování stejně nepomohlo. Ono vlastně - pokud je hořkost způsobená žluklými tuky, tak spaření opravdu pomoci nemůže. To není jako vrstvička saponinů na povrchu quinoy. Co myslíš?

Re: Spaření jahel

(Petra, 11. 4. 2014 6:56)

Upřímně, jáhly spařuji spíš ze zvyku. Dělala to tak maminka i babička, takže jsem to převzala od nich. Obecně platí, že jáhly obsahují poměrně dost tuků a ty rády hořknou. Kdysi mi někdo doporučil nekupovat jáhly do zásoby a hlavně kupovat bio jáhly. Cenový rozdíl je minimální a musím říct, že od té doby nikdy hořké nebyly. Jednou jsem se zkoušela u starších jáhel hořkosti zbavit právě spařováním, vzala jsem to důkladně, vždy jsem je ve vodě minutku povařila a slila a tak to opakovala 3x. Lehce nahořklé zůstaly, ale myslím, že to bylo lepší než bez spaření.