Jdi na obsah Jdi na menu
 


Citronová buchta "babeta"

citronova-buchta-babeta.jpg

Suroviny

450 g univerzální bezlepkové mouky (Doves Farm samokypřící)
1 prášek do pečiva
1 lžička jedlé sody
1 rovná lžička guaru
100 g cukru
kůra z 1 citronu
štáva ze 2 citronů
4 lžíce oleje
cca 400 ml vody

Citronová poleva
moučkový cukr
citronová šťáva
kapka oleje

cukrové zdobení

 

Postup

Na těsto nejdříve promícháme všechny sypké suroviny, poté přidáme olej a vodu a ručním šlehačem nebo metličkou krátce vyšleháme (těsto bude tužší). Nakonec přidáme citronovou šťávu a znovu promícháme. Je-li těsto příliš tuhé, naředíme ho trochou vody. Těsto rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem a pečeme při 160 °C asi 25 min. Po upečení necháme buchtu krátce vychladnout na plechu a poté přendáme na mřížku, aby se odspodu nezapařila.
Po vychladnutí potřeme citronovou polevou, kterou připravíme vymícháním moučkového cukru s citronovou šťávou a malou kapkou oleje, a ozdobíme cukrovým zdobením.

 

Poznámky

Možná se také ještě pamatujete na citronovou babetu, která se dřív prodávala u sladkého pečiva (napsala bych za hlubokého komunismu, ale tak stará zase nejsem, takže ani vlastně nevím, kdy zmizela z pultů). Zavzpomínejte na její příjemnou citronovou chuť s tímto receptem.
Citronová šťáva rozkládá kypřící složky, proto je potřeba ji přidat až úplně nakonec a dál pracovat rychle - promíchat, rozetřít na plech a dát péct.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jako bábovka?

(Kristýna, 16. 4. 2020 15:36)

Dobrý den, myslíte, že by se tato buchta dala upéct i jako bábovka? Děkuji.

Re: Jako bábovka?

(Petra, 19. 4. 2020 19:27)

Dobrý den, určitě by to šlo. Jen bych ji pekla na málo (160 °C) a delší dobu, aby byla dobře propečená. Bábovky peču v silikonové formě, protože je pak lze snadno za horka vyklepnout. Nehrozí tak sražení nebo zapaření těsta. Držím palce, ať se Vám podaří. Petra