Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvoubarevná bublanina

dvoubarevna-bublanina.jpg

 

Suroviny

350 g univerzální bezlepkové mouky (Doves Farm samokypřicí)
50 g kokosové mouky
50 g škrobu (kukuřičný, bramborový, tapiokový)
1 prášek do pečiva
½ lžičky xanthanu
110 g cukru
1 lžíce citronové kůry
3 lžíce oleje
cca 500 ml vody (záleží na savosti mouky, když vynecháte kokosovou, bude potřeba jen cca 400-450 ml)
1 lžíce kvalitního kakaa na vaření
2 hrsti drobného červeného ovoce (rybíz, třešně…)

 

Postup

Mouky promícháme s práškem do pečiva, xanthanem, cukrem a citronovou kůrou. Přidáme olej a postupně za míchání přiléváme vodu tak, aby vzniklo ne příliš řídké, ale snadno roztíratelné těsto. Můžeme ho vypracovat i pomocí šlehače, šleháme ale krátce, aby nám nezgumovatělo. Polovinu těsta odebereme, přidáme k němu lžíci kakaa a dvě lžíce vody a znovu vymícháme.
Na plech vyložený pečicím papírem rozetřeme nejprve tmavé těsto. To rovnoměrně posypeme ovocem (nejlépe vypadá drobné červené, např. rybíz) a na závěr zakryjeme světlým těstem. Pečeme při 160 °C asi 25 min. Upečený koláč necháme krátce vychladnout na plechu a poté vyndáme na mřížku, aby se nezapařil.

 

Poznámky

Těsto je možné připravit i čistě z hotové bezlepkové směsi, nejlepší je Doves Farm samokypřicí. V tomto případě použijte 450 g mouky a cca 400-450 ml vody.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

xanthan

(nellynkaa, 31. 1. 2015 16:28)

Dobrý den, toho xanthanu, který používáte v mnoho receptech je třeba? či je to možné něčím nahradit popřípadě úplně vypustit? Děkuji

Re: xanthan

(Petra, 1. 2. 2015 21:20)

Dobrý den,
xanthan trochu nahrazuje lepek, zlepšuje vlastnosti bezlepkového těsta (více informací zde https://varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/clanky/vhodne-potraviny-a-suroviny/bezlepkove-mouky-a-smesi-na-peceni/xanthan--guar.html). Můžete ho i zcela vynechat, jen se těsto bude víc drobit.
Petra

Re: Re: xanthan

(Martina, 30. 10. 2015 10:48)

Díky za Vaše bezva recepty a tak ;)) Jen ke xanthanu ... víte, že je to forma skryté genetické modifikace? Patŕím k těm, které tělo chrání před lepkem a taky těmito geneticky modifikovanými vylepšovači fšeho možného ... stejně jako soja a sojový lecithin, maltodextrin a mnoho dalších ... Kukuŕice, soja a bílý cukr top na seznamu těchto "pomocníků" a za vším "slavné" Monsanto ;))
Zdraví a pohodu vycházejicí zevnitř Vám všem

Re: Re: Re: xanthan

(Petra, 2. 11. 2015 7:09)

Je pravda, že xanthan může pocházet z GMO zdrojů, ale ne vždy tomu tak je. Poslední dobou jsem začala víc používat guar, který by měl být nezávadný. Z druhé strany si myslím, že v množství, v jakém se xanthan používá, by nám neměl nijak uškodit.