Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kávové řezy Ricoré

kavove-rezy-ricore.jpg

 

Suroviny

350 g univerzální bezlepkové směsi (Doves Farm samokypřicí)
150 g jáhlové mouky
1 prášek do pečiva
150 g cukru
2 lžíce kakaa
1 lžíce přáškové bezlepkové kávoviny (použila jsem Caro Ricoré)
100 g jablečného protlaku (dětské přesnídávky)
4 lžíce oleje
asi 450 ml rostlinného mléka

Na ozdobení
moučkový cukr
citronová šťáva
celá kávová zrna

 

Postup

Obě mouky promícháme s cukrem, práškem do pečiva, kakaem a práškovým kávovým nápojem. Přidáme přesnídávku, olej a mléko a ručním šlehačem nebo metlou krátce prošleháme. Těsto rozetřeme na plech vyložený pečicím papírem a uhladíme povrch. Vložíme do trouby předehřáté na 160 °C a pečeme asi 25 minut. Na dno trouby vložíme plecháček s vodou, který zabrání nadměrnému vysušení těsta. Upečenou buchtu vyndáme na mřížku a necháme vychladnout.
Z moučkového cukru a citronové šťávy umícháme hladkou hustou polevu. Moučkový cukr nejdříve prosijeme a poté přidáváme po kapkách citronovou šťávu a stále mícháme. Poleva nesmí být příliš řídká, aby z moučníku nestékala.
Vychladlou buchtu potřeme připravenou polevou a ještě než poleva ztuhne, nakrájíme na kostky. Doprostřed každého kousku vmáčkneme kávové zrno a necháme zatuhnout.

 

Poznámky

Při pečení jsem použila bezlepkovou náhražku kávy Ricoré. Je možné použít i jinou bezlepkovou kávovinu (např. Karo od firmy Kávoviny) nebo libovolnou instantní kávu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

cukr moučka

(Lenka, 23. 9. 2016 7:58)

Dobrý den,
Jsem celiak a bylo mi řečeno,že cukr moučka není vhodný pro celiaky!
Lenka

Re: cukr moučka

(Petra, 24. 9. 2016 14:20)

Dobrý den,

cukr moučka patří k potravinám, které jsou samy o sobě přirozeně bezlepkové, ale může se do nic přidávat lepek (konkrétně pšeničný škrob), který zabraňuje tvorbě hrudek. Chce to nevěřit slepě radám, kde lepek je a kde není, a místo toho číst složení. Pokud je v potravině lepek obsažený, musí to být uvedeno na obale.

Dříve bylo na trhu několik druhů moučkových cukrů, ve kterých byl lepek obsažen, v poslední době je, alespoň myslím, valná většina bezlepková.

Petra

Určitě chutná..

(Tomáš Ka , 26. 9. 2015 21:26)

Diky za tip. Pro celiaky je Ricoré super, já doma vymyslím obdobu i pro nás, co bez lepku nemusíme. Mňam!

poděkování

(Růžena Heinová , 20. 8. 2015 18:11)

Díky moc za další perfektní bezlepkový recept i s Caro ricoréé. Vím že lidé s celiaklií to nemají jednoduché a přesto rádi zobnou něco dobrého . Mám kamarádku s celiaklií aráda jí recept přepošlu.

Re: poděkování

(Petra, 20. 8. 2015 20:46)

I já děkuju, snad se recept bude kamarádce líbit. Nám doma řezy moc chutnaly.