Jdi na obsah Jdi na menu
 


Limoncello

Surovinylimoncello.jpg

0,5 kg citronů
300 ml 80% potravinářského lihu
400 ml vody
400 g cukru

 

 

Postup

Citrony důkladně omyjeme a poté z nich škrabkou nebo nožem oloupeme tenkou vrstvičku kůry. Je třeba odříznout skutečně jen kůru, pokud bychom sloupli i bílou část, bylo by limoncello hořké. Škrabkou na brambory to však jde velmi dobře.
Jeden citron poté zcela zbavíme bílé části a nakrájíme na osminky. Ty spolu s kůrou vložíme do velké sklenice se širokým hrdlem. Přilijeme alkohol, láhev překryjeme celofánem, zajistíme gumičkou a uložíme na 14 dní do tmavé chladné místnosti. Každý den obsah nádoby promícháme.
Po 14ti dnech svaříme cukr s vodou na sirup. Necháme zcela vychladnout a vlijeme do láhve s alkoholovým základem. Ideálně necháme ještě den odstát, pokud však spěcháme, můžeme pokračovat rovnou. Obsah láhve důkladně promícháme, vyndáme velké kousky citronů a vše pečlivě přecedíme přes tenké plátýnko (stačí čistý kapesník). Přelijeme do lahví a můžeme konzumovat.

 

Poznámky

Zdroj receptu: S Italem v kuchyni a další recepty na internetu.
Pokud neseženeme potravinářský líh, lze použít dvojnásobný objem nějakého 40 % alkoholu (např. vodky) a cukrový rozvar z pouze 200 ml vody.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

poznámka

(alexa, 20. 8. 2013 11:13)

Vaše stránky jsou fajn. Už půl roku jsem také na bezlepkové dietě, která mi maximálně vyhovuje.Při pročítání vašich receptů jsem narazila na požití rumu a konzumního lihu. Nechci být rýpavá, ale nepálí se líh náhodou z obilí? Tak nevím :)./Ještě možná slivovice by se dala použít ,ale abych řekla pravdu nemám v tom moc jasno.Krásný den přeje alexa.

Re: poznámka

(Petra, 28. 8. 2013 8:03)

Dobrý den,
děkuji za chválu stránek, jsem ráda, že zde nacházíte inspiraci. Co se týká alkoholu, čistý líh je bezlepkový (při destilaci se oddělí od tekutin), je však potřeba dát si pozor na různá aditiva. Většina seriózních výrobců však deklaruje bezlepkovost. Sama se alkoholu dost vyhýbám, takže o dané tematice zase tak moc nevím, ale na www.celiak.cz je v diskuzi několik vláken s touto tematikou, např. zde: http://www.celiak.cz/diskuze/vareni/457. A pokud si nebudete jistá, vždy je zde možnost zkontaktovat výrobce a o bezlepkovosti se ujistit.
Petra