Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stravování mimo domov

Stravování mimo domov

Brzy po nasazení jakékoli diety budete stát před problémem, čím se nakrmit, když zrovna nejste doma. Ať už se jedná o svačiny či obědy do školy/práce, nejrůznější oslavy, návštěvy restaurací či cestování, dietář musí vždy myslet dopředu a zajstit si odpovídající stravu. Vždy jsem ráda cestovala a nasazením diety jsem na tom nechtěla nic měnit. Postupem času jsem zjistila, že to vlastně není takový problém, a že všude se dá domluvit, člověk jen musí projevit snahu a občas trochu ustoupit ze svých standardů (moc si nevymýšlet a být rád, že mu dají něco vyhovujícího dietě ).

 

Osvědčilo se mi mít s sebou vždy nějakou pohotovostní svačinu, obvykle mám v batůžku či kabelce bezlepkovou müsli tyčinku (např. pomerančová Fit), rýžové raciolky nebo ovoce.

 

Obědy si připravuji doma a v práci ohřívám v mikrovlnce. Další možností je zkusit se domluvit na bezlepkovém nebo bezmléčném vaření přímo ve školní nebo závodní jídelně, někde jsou ochotní a vyjdou vstříc, někde ne. Takové stravování může být i nebezpečné, nikdy nevíte, jestli jsou připravená jídla skutečně bezlepková (stačí přidat lepkový bujon, koření, ale i použít neumytou vařečku). Zde opravdu záleží na dohodě a důvěře.

 

Velkým problémem bývají rauty a větší oslavy, i když je tam obvykle něco, co dietě vyhovuje (minimálně zelenina), často dochází ke kontaminaci, jak se hosté sami obsluhují. Je proto lepší domluvit se s obsluhou a nechat si nandat jídlo stranou. Po několika letech se už rodina i přátelé naučili, co moje dieta obnáší, a často mě překvapí nějakou specialitkou, ať už kupovanou nebo vlastní výroby (naposledy např. polentový dort s ovocem a želé od kamarádky ). Opět, pokud se na takovou akci chystám, pro jistotu přibalím nějaké jídlo s sebou, minimálně rýžové chlebíčky.

 

Instantní a rychlé (a přesto zdravé) vaření (nejen) na dovolené
Bezlepková, bezmléčná a bezvaječná dieta v zahraničí aneb cestování s (nejen) bezlepkovou dietou
Kde si v Praze dát kávu se sojovým mlékem
Osobní zkušenosti s pobytem v nemocnici
Stravování v restauracích v ČR
 

 

Příspěvky

„Instantní“ a rychlé (a přesto zdravé) vaření (nejen) na dovolené

 
Celý příspěvek | Rubrika: Stravování mimo domov | Komentářů: 0

Bezlepková, bezmléčná a bezvaječná dieta v zahraničí aneb Cestování s (nejen) bezlepkovou dietou

 
Celý příspěvek | Rubrika: Stravování mimo domov | Komentářů: 5

Kde si v Praze dát kávu se sójovým mlékem

 
Celý příspěvek | Rubrika: Stravování mimo domov | Komentářů: 13

Osobní zkušenosti s pobytem v nemocnici

 
Celý příspěvek | Rubrika: Stravování mimo domov | Komentářů: 0

Stravování v restauracích v ČR

 
Celý příspěvek | Rubrika: Stravování mimo domov | Komentářů: 9