Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bezlepkový kuskus

Na českém trhu máme novinku - bezlepkový kuskus! Je vyrobený z kukuřice a spíš než kuskus připomíná bulgur, protože místo kuliček najdete v sáčku kousky.
Výrobce na obalu doporučuje ho zalít stejným objemem vody a nechat pod pokličkou 3-5 minut dojít. Jenže ouha. Oba dva výrobky, které jsem zkoušela, potřebovaly mnohem víc vody, ale stejně jsem se měkkého kuskusu nedočkala. Oba bylo potřeba aspoň pár minut povařit, aby změkl a nekřoupal.
Celkově mě bezlepkový kuskus zklamal, jedná se vlastně o čistou kukuřici. Kdyby se opravdu připravoval „instantně“, jen zalitím vodou, byl by jistě vítanou rychlovkou pro ty, kdo občas nestíhají vařit "pořádně". Protože ale stejně trochu povařit potřebuje, u mě nezabodoval. Ani výživově se nejedná o nic extra zajímavého - bezlepkový kuskus je vlastně jen kukuřice.

bezlepkovy-kuskus-s-listovym-spenatem.jpg
Kuskus s listovým špenátem
 

 

marocky-kuskus.jpg
Marocký kuskus
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kuskus arax

(Adéla, 24. 4. 2017 19:32)

Já kupuji kukuřičný a čočkový kuskus od firmy ARAX a jsou od nerozeznání od pšeničného...a jsou instantní :o)

pohankový

(Martina, 18. 5. 2015 15:46)

Objevila jsem kuskus "pohanka-cizrna" - chutná kapku specificky, po zalití horkou vodou poslušně nabobtná, možná že spíš víc doměkka, než klasický pšeničný , řekla bych, že je docela fajn, např. v kombinaci s konopným semínkem a následném doředění sojovým mlékem, spíš jako snídaně nasladko

Re: pohankový

(Petra, 19. 5. 2015 19:55)

Děkuji moc za tip, už jsem si ho našla na internetu (výrobce Natural Jihlava, 70 % pohankové mouky, 30 % cizrnové) a až bude příležitost, zakoupím a vyzkouším.
Petra