Jdi na obsah Jdi na menu
 


Žaludy

Žaludy

Žaludy byly pro mnohé národy a generace před námi důležitou součástí potravy, obsahují hodně bílkovin, škrobů, sacharidů a tuků. Jelikož obsahují třísloviny a hořčiny, jako syrové jsou pro lidský organismus nepoživatelné a musí se sušit, pražit a louhovat. Už starověcí básníci Ovidius a Vergilius se zmiňovali o významu žaludů v lidské potravě, tato tradice vydržela zvláště u slovanských národů až do středověku, ale ještě i v 18. či 19. století se žaludy ve formě žaludové kávy či žaludové mouky běžně konzumovaly. Žaludy dnes zažívají renesanci, a tak je na trhu opět k dostání jednak žaludová náhražka kávy, tzv. žaludovka, a jednak žaludová mouka.

Moderní výzkumy potvrzují její vysokou nutriční hodnotu, obsahuje totiž vysoká množství látek důležitých pro lidské zdraví. V porovnání s moukou pšeničnou je žaludová mouka několikanásobně bohatší na draslík, vápník a hořčík. Dále je významným zdrojem vitaminů skupiny B a obsahuje také vyšší podíl vlákniny, která je nezbytná pro správnou funkci trávící soustavy. Kromě toho obsahuje také více než 5% nenasycených mastných kyselin, které mají pozitivní vliv na lidský organismus.

Více informací na www.zaludovka.cz.

 

Vlastní zkušenosti:zaludovka.jpg

Žaludovka je poměrně příjemná změna pro všechny, kdo hledají bezkofeinové a přírodní náhražky kávy. Vyzkoušela jsem už kdeco, topinambur, karo, cikorku, ajuvédskou kávu a žaludovka patří určitě mezi ty lepší varianty. I z té zcela základní a nedochucované je mírně cítit "perníkové" koření - skořice, kardamon, zázvor a hřebíček.

Žaludová mouka je také vítaným přírůstkem mezi přirozeně bezlepkovými moukami. I z ní je mírně cítit koření, proto se mi zdá vhodnější pro sladké pečení, perníky, sušenky atd, určitě ji ale zkusím přidat i do chleba.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

žaludovka

(Zdenka, 2. 2. 2014 21:34)

Petro, ty už jsi tu kávu - žaludovku zkoušela?

Re: žaludovka

(Petra, 3. 2. 2014 7:01)

Zkoušela. Tu "obyčejnou", bez nějakých příchutí. Dávám si dvě rovné lžičky na hrnek, nezalévám ji ale přímo v hrnečku, sypu ji do čajového sáčku (filtru), v něm nechám asi 8 minut vylouhovat a pak sáček vyndám. Když se zalije přímo, zůstane z ní téměř třetina hrnečku "smetí". Poté přidávám lžičku Zajíce. Chuť je taková zvláštní, hodně kořeněná, myslím, že do ní to koření přidávají, i když není uvedené v seznamu ingrediencí.
Ty s ní máš nějaké zkušenosti?
Petra