Detox snadno a lahodně

Eva-Christiane Wetterer, Sandra Jagemann

 

Šikovné kartičky s recepty pro očistu těla i duše

 

Dnešní recenze není vlastně recenzí knížky v pravém slova smyslu. detox-snadno-a-lahodne-1.jpgDetox snadno a lahodně je totiž sbírka 36 kartiček s recepty, uložená v praktickém papírovém obalu. Kartičky jsou vytištěné na tvrdém papíře a jsou o trochu větší než hrací karty. Přední stranu tvoří fotografie hotového jídla a stručná charakteristika receptu (posiluje imunitní systém, přispívá k dobré náladě, podporuje činnost jater …). Na zadní straně je pak nejen recept, ale také tipy, zajímavosti a heslo dne. Kartičky jsou hezky barevné, přehledné a graficky velmi vydařené.

 

Sbírka nabízí dvě úrovně detoxikace – přísnější týdenní, při které jíte a pijete pouze smoothies, zeleninové polévky a bylinkové čaje, a mírnější dlouhodobou, při které můžete zařadit obilné kaše, zeleninová jídla i dezerty. V některých receptech se vyskytují i suroviny, které bych já osobně do detoxikačního programu nezařadila, jako například javorový sirup, agar, slunečnicový olej, nízkotučný jogurt, sýr nebo zakysaná smetana. Nicméně takových receptů je jen několik a v těch, kde figurují mléčné výrobky, je můžete bez problémů vynechat. Zaujaly mě například recepty na Zeleninovou polévku s hráškem, Studenou polévku z avokáda a květáku, Smoothie z celeru a okurek nebo Ajurvédský čaj.

detox-snadno-a-lahodne-2.jpg

 

Hesla dne, která mě zaujala

  • Pečuj o své tělo, je to místo, v němž žiješ.
  • Odpověď „možná“ neexistuje. Existuje jen strach říci „ano“ nebo „ne“.
  • Někdy se slovo „později“ změní na „nikdy“. Raději nic neodkládej na zítřek.

 

Co se mi na kartičkách líbí

– neotřelý formát: kartičky jsou skladné, snadno se přenáší a podle potřeby si můžete vyndat jen tu, podle které budete zrovna vařit

– kartičky se neomezují jen na recepty. Líbí se mi na nich celá řada výživových tipů (proč jíst zrovna květák nebo avokádo, jak je důležité pít nebo jaké účinky má kurkuma) a také hesla dne

 

Co se mi na kartičkách nelíbí

– hodně drobné písmo, starší generace (a možná nejen ta) bude nejspíš muset sáhnout po brýlích

– nevyvážené velikosti porcí

– občasné používání mléčných výrobků, které dle mého názoru do detoxikace nepatří (okyselují organismus, zatěžují trávení, vyplavují minerály z kostí…)

detox-snadno-a-lahodne-3.jpg

 

Závěrem

Publikovat recepty formou kartiček v krabičce je velmi originální a neotřelý přístup. Celý detoxikační program je moc hezky zpracovaný, a i když zrovna nechcete dodržovat týdenní  nebo měsíční detoxikaci, jednotlivými recepty si můžete příjemně zpestřit svůj jídelníček.

 
Jak se vám líbil příspěvek?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *