Linecké cukroví

Surovinylinecke-cukrovi.jpg

260 g bezlepkové mouky (Doves Farm, Schär Mix C)
40 g škrobu
80 g cukru moučka
180 g tuku bez obsahu mléka (Stella)
½ lžičky xanthanu nebo guaru
kůra a šťáva z ½ citronu

pikantní džem na slepení

 

Postup

Ze všech surovin vypracujeme hladké těsto, které necháme alespoň 2 hodiny odpočinout v chladu. Poté vyválíme na tloušťku cca 3 mm a vykrájíme libovolné tvary. U části z nich ještě vykrojíme kolečkem dírku v prostředku. Pečeme při 160 °C 7-10 min. Upečené cukroví necháme zchladnout na plechu, teprve potom s ním manipulujeme. Zcela studené cukroví slepujeme po dvou pikantním džemem.

 

Poznámky

Kdo chce cukroví ještě posypat moučkovým cukrem, může si rozložit vedle sebe ještě před slepováním horní části, posypat je cukrem a pak teprve cukroví slepovat. Cukr se tak nedostane do marmeládového okénka uprostřed.

 
5/5 - (1 vote)

4 komentáře

 1. Zdeňka Reagovat

  Dobrý den,

  Mockrát děkuji za Vaše stránky i recepty. Dcera má alergii ABKM a pšenici, vejce jsme ještě ani nezkusili zavést, tak tento recept byl první volbou.
  Suroviny jsem sehnala, těsto se zadělávalo hůř než klasické, ale šlo to. Zpracování bylo jako u klasického, možná jsem musela pracovat svižněji. Pečení přesně podle Vašeho návodu. Výsledek vynikající, chutná všem, kteří ochutnali. Jen dcera, je dost nedůvěřivá k jídlu, to moc nechce, takže další zamýšlené druhy nechám, až se toto sní. Vánoce nevánoce.
  Ještě jednou děkuji a doporučuji.

  • Petra Autor článkuReagovat

   Moc děkuji za zpětnou vazbu. Jsem ráda, že Vám cukroví chutná. Chápu, že děti bývají nedůvěřivější, ale třeba to už za rok ocení. A nebo jen tak jako sušenky třeba na jaře nebo o prázdninách :). Petra M.

 2. Zdeňka Reagovat

  Pro velký úspěch tohoto receptu jsem pekla letos již podruhé, přesně podle rady, jako sušenky. Vykrájela jsem celou řadu charakterů ze seriálu Prasátko Peppa, přidala něco z Tlapkové patroly a Spidermana, aby to ocenily obě děti. Sušenky se potom staly hlavní sladkostí na oslavě narozenin dcery v předškolce. Chutnaly všem, znovu velké díky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *