NaturalProtein: veganské proteiny a oříškový krém

NaturalProtein je česká firma vyrábějící primárně proteiny a proteinové potraviny. Poprvé jsem se s ní setkala v roce 2019 na mém oblíbeném festivalu Evolution. Zaujalo mě čisté složení proteinů, na etiketě jsem nenašla žádná aditiva, aromata ani barviva. Bohužel byly všechny proteiny na bázi syrovátky, kterou kvůli silné intoleranci mléčných bílkovin nemůžu jíst. O to větší byla moje radost, když jsem nedávno zjistila, že se firma na českém trhu úspěšně zabydlela. zůstala věrná důrazu na co nejvyšší kvalitu použitých surovin a značně rozšířila sortiment. Nyní je v nabídce pět příchutí veganského proteinu – jahoda, malina, banán, arašíd a kakao. Proteiny mají parádní složení: 37 % bio rýžového proteinu, 37 % bio hrachového proteinu, 6 % vlákniny z kořene čekanky, 0,2 % stevie a skvělých 20 % ochucovací složky – lyofilizovaného ovoce, bio holandského kakaa nebo drcených arašídů.

Na první otestování jsem si vybrala banánový, jahodový a arašídový protein. Všechny proteiny jsou krásně jemně namleté, takže jsem na jejich přípravu ani nepotřebovala shaker a jen je ve sklenici rozmíchala lžičkou. Chuťově mě opravdu mile překvapily. Jsou jemné, nepadají na jazyk a příchuť je výrazná tak akorát. Veganské proteiny mívají často nepříjemnou pachuť, za kterou může nejčastěji hrách, ale občas i rýže. U NaturalProtein jsem žádnou takovou pachuť necítila. Také jsou to asi jediné ochucené proteiny, u kterých není příliš cítit sladidlo. Osobně bych stevii vynechala úplně, lyofilizované ovoce i mleté arašídy protein dostatečně ochutí i bez sladila. Jinak za mě určitě palec nahoru a ráda příště ochutnám i zbylé dvě příchuti. Nebo se budu těšit, jestli přidají nějakou novou, syrovátkové proteiny mají navíc i v příchutích mango, kokos, káva a vanilka. Obzvlášť ta vanilka by mě moc zajímala.

Kromě proteinů jsem vyzkoušela ještě lískooříškový krém. Říkala jsem si, že ochutnám jen maličkou lžičku a pak ho hned vyfotím na blog. Dopadlo to tak, že ve skleničce bylo za chvíli po dně. Je neskutečně jemný, krémový a má opravdu vymazlené složení – 60 % lískových oříšků, hrachový protein, kukuřičnou vlákninu, slunečnicový lecitin a sladidlo erythritol. Ve 100 g je celých 21 g proteinů. Jediné, co bych změnila, je (opět) přítomnost sladidla.

Celkově mě balíček od NaturalProtein opravdu mile potěšil. Přišel rychle, krásně zabalený bez zbytečných plastů a výrobky, byť jsou dražší než některé konkurenční značky, jsou velmi kvalitní a chuťově vyladěné. Jen bych se ve všech případech obešla bez sladidel (stévie i erythritolu). Kdo dbá na zdravou výživu a proteinové potraviny, obvykle není zvyklý příliš sladit, a tak si myslím, že jsou sladidla ve výrobcích nadbytečná.

www.naturalprotein.cz

5/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *