Jdi na obsah Jdi na menu
 


Domácí oříšková a semínková másla

Surovinyarasidove-a-slunecnicove-maslo-1.jpg

ořechy nebo semínka (arašídy, mandle, lískové oříšky, vlašské ořechy, kešu, slunečnicová semínka, sezam…)
sůl
olej
na dochucení např. sladidlo (med, sirup, stevia, práškový cukr), skořice, kardamon, kakao, nebo naopak pikantní koření
posekané oříšky nebo semínka

Na obrázku vlevo arašídové, vpravo slunečnicové máslo

 

Postup

K přípravě oříškového másla je potřeba výkonný mixer. Doba přípravy závisí právě na mixeru, dle návodů na internetu se liší od 2 do 25 minut. Oříšky/semínka (obvykle dělám z 200 g) dáme do nádoby mixeru a začneme mixovat. Nejdříve se ořechy nasekají na hrubé kousky (fáze 1), pak na jemný prášek (fáze 2). Postupně, jak se z oříšků uvolňuje tuk, se začínají vytvářet vlhčí hrudky (fáze 3). V této fázi se má přidat 1 lžíce oleje (já ho ale nedávám), špetka soli (pozor, vynechat pokud máme solené ořechy) a případně další ochucovadla. Dalším stupněm je hustá pasta s kousky oříšků (fáze 4). Když mixujeme dál, pasta začne pomalu řídnout a stávat se jemnější. Nakonec bychom měli dostat hladkou oříškovou pastu (fáze 5).

 

Poznámky

- Obvykle bývají ke koupi dva druhy oříškových másel – crunchy (křupavé) a smooth (hladké). Chceme-li máslo křupavé, stačí po první fázi mixování odebrat trochu nasekaných oříšků a na závěr je vmíchat do připravené pasty.
- Podle nejrůznějších receptů na internetu se v polovině mixování, když se začnou tvořit hrudky (fáze 3), má přidat lžíce oleje. Mně oříšky přijdou mastné až dost, takže olej již nepřidávám.
- Oříšky můžeme použít loupané i neloupané (případně půl napůl), nasucho opražené nebo „natural“. Nejlevnější a nejpohodlnější variantou je použít pražené arašídy. Ty se obvykle dodávají solené. Stačí je před přípravou promnout v utěrce, část soli se otře a zbytek nahradí sůl přidávanou uměle. Oříšky bychom neměli před mixováním máčet, případně je pak musíme nechat zcela uschnout. Přítomná voda by snížila trvanlivost hotového másla.
- Pokud chceme mít máslo opravdu zdravé a zdraví nezávadné, koupíme ořechy v bio kvalitě. Běžně prodávané pražené arašídy (půl kila za 33–40 Kč) často obsahují různé plísně a toxiny, proto se asi vyplatí si za kvalitu trochu připlatit.

 

Fotopostup

arasidove-maslo-2.jpg

Arašídové máslo - začínáme

 

arasidove-maslo-3.jpg

Arašídové máslo - fáze 2

 

arasidove-maslo-4.jpg

Arašídové máslo - fáze 3-4

 

arasidove-maslo-5.jpg

Arašídové máslo - fáze 5

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mixér

(Zdeňka, 3. 10. 2014 20:18)

Petro, prosím, máš tip na konkrétní mixér, kterému oříšková másla nespálí motor? Na na těch 200 g oříšků máš jaký objem mixéru?

Re: Mixér

(Petra, 4. 10. 2014 14:26)

Mám tyčový mixer Bosch MSM 67PE a nedám na něj dopustit. Dělám s ním polévky, kaše, pomazánky a poslední dobou i tato másla. Kromě klasického tyčového mixeru má i mixovací nádobku s noži a tam se 200-300 g oříšků bez problémů umixuje.

Re: Re: Mixér

(Martina, 9. 8. 2016 16:33)

Asi hloupý dotaz, ale když dělám to máslo v nádobce tak ten mixér musím držet, nebo se to dá nějak postavit? Mám nějaký ponorný, ale nemá to takovou nádobku. A udělá to i smoothie nebo na to potřebuju stolní mixér? A ještě by mě zajímala ta první fáze sekání..znamená to že by nasekalo třeba syrovou mrkev (abych nemusela strouhat když potřebuju) nebo na to potřebuju zase nějaký robot? Díky moc.

Re: Re: Re: Mixér

(Petra, 9. 8. 2016 20:19)

Dobrý den,
bohužel netuším, jak kvalitní ruční mixer máte. Určitě bych ho po celou dobu držela v ruce a nepouštěla. Obávám se, že takto ořechové máslo neumixujete, ten můj (Bosh) má speciální nádobu s velkými noži, v něm to jde, ale obecně platí, že na másla lidé používají velké a kvalitní stolní mixery.
Smoothie ručním mixerem umixujete, jen nepoužívejte žádné příliš tvrdé suroviny (červenou řepu, mrkev a podobně).
Na mrkev bych určitě použila struhadlo, mixer si jednak otupíte, jednak Vám budou všude poletovat kousky a ještě bude mrkev na velké kousky, případně později na kaši, ale jemné nastrouhání tím nezískáte.
Petra

mixér

(Viki, 25. 7. 2016 21:50)

Arašídové máslo perfektně udělá mixér Vitamix. Máme ho doma druhým rokem a fakt zvládá vše.

Re: mixér

(Petra, 2. 8. 2016 18:50)

To věřím, jen ne každý si ho může dovolit.

Mixér

(Maruška, 4. 11. 2015 9:37)

Petruš, prosím, ten tyčový mixér od Bosche tedy zvládne ořísky, mandle, semínka... na hladkou pastu? Předem děkuji za odpověď, radu ☺

Re: Mixér

(Petra, 5. 11. 2015 19:47)

Můj mixér to opravdu zvládá, i když určitě ne tak dobře jako ty super drahé mixéry používané dneska hlavně v raw stravování. Arašídové máslo je krásně hladké, slunečnicové vyšlo také krásně, ale mandle a lískové oříšky, které přirozeně asi neobsahují tolik tuku, se mi na pastu rozmixovat nepovedlo, musela jsem přidat olej a i tak to bylo trochu tužší. Nicméně jsem se svým "Boshíkem" spokojená.

Mixér

(Petra, 4. 2. 2015 15:30)

Petro, chtěla bych se, prosím, ještě zeptat, jestli si nezkoušela udělat oříšková másla v "klasickém" mixéru (tj. sekací nůž je napevno ve spodní části nádoby)? Jinak sama mám tyčový mixér Bosch MSM 66120, takže podobný tomu tvému, nicméně by mě zajímalo, jak dlouho to tak trvá, než v tom tvém hladké oříškové máslo umixuješ? A je nutné mixovat oříšky bez přestání nebo můžu na chvíli přestat (abych u toho tyčového nespálila motor)? Děkuji předem za odpověď.

Re: Mixér

(Petra, 4. 2. 2015 20:58)

Klasický mixer jsem nezkoušela, protože ho bohužel nevlastním.
Doba mixování záleží na druhu ořechů a na jejich množství. Mixuju obvykle 200 g. Arašídy vytvoří krásně hladké máslo do pěti minut. Loupané mandle potřebují delší čas a přikápnout trochu oleje. Loupané lískové oříšky se mi na klasické máslo nepodařilo rozmixovat, směs byla stále hodně suchá, i když jsem přidala několik lžic oleje. Tyto poznatky určitě přidám do hlavního textu, ještě jsem se k tomu nedostala.
Přestávky mezi mixováním určitě dělej, na přípravu másla to nemá vliv.