Jdi na obsah Jdi na menu
 


Amarant

Amarant

Co je zač

Amarant je známý také pod názvem laskavec. Slovoamarant.jpg amarant pochází z řečtiny a znamená nesmrtelný. Tuto pseudoobilninu znali již staří Mayové, Aztékové a Inkové. Po dobytí Ameriky se pěstování amarantu téměř vytratilo, zachovalo se jen na odlehlejších místech a ve vyšších nadmořských výškách. V 18. století se pak amarant dostal jako okrasná rostlina do evropských botanických zahrad a odtud až do Asie. O století později se již na svazích Himálaje pěstoval jako plodina pro zrno. Kromě Asie pronikl amarant postupně i do některých oblastí Afriky a Indie.
V současnosti se pěstuje po celém světě, přičemž v oblastech Afriky, Karibiku a Asie se používá především listová část amarantu jako zelenina. Listy mohou posloužit ve studené kuchyni do různých salátů, případně se mohou dusit jako špenát. Zrno, které je jen o trochu větší než mák, se používá jako takové nebo se mele na mouku.

 

Proč ho zařadit do jídelníčku
Amarant je cenným zdrojem bílkovin, protože obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, a je proto doporučován vegetariánům a sportovcům. Amarant je také vhodnou plodinou pro osoby trpící vysokým krevním tlakem či kardiovaskulárními chorobami – pravidelná konzumace snižuje krevní tlak a hladinu cholesterolu v krvi, zvyšuje hladinu antioxidantů a podporuje imunitu. Kromě bílkovin je amarant vynikajícím zdrojem vlákniny a železa (100 g obsahuje 42 % doporučené denní dávky železa) a obsahuje také vápník, hořčík, fosfor, mangan a měď.

 

Jak ho připravit
Zrníčka amarantu nejdříve na jemném sítku propláchněte. Poté je zalijte 2,5násobným objemem vody, přiveďte k varu, stáhněte na nejnižší stupeň a duste pod pokličkou asi 20 minut. Pokud vám samotný amarant vadí kvůli své chuti nebo vůni, míchejte ho v hmotnostním poměru 1:3 s rýží.

 

K čemu se hodí

  • do salátů a rizot (obdobně jako kuskus)
  • zavářka do polévek
  • na přípravu sladkých kaší a nákypů
  • na přípravu amarantové polenty a amarantových burgerů
  • do jogurtů a přesnídávek
  • do dětských příkrmů
  • na přípravu amarantových „burisonů“ či „popcornu“
  • pufovaný amarant či amarantové vločky se přidávají do bezlepkových müsli
  • listy do salátů a na přípravu „špenátu“

 

Nutriční hodnoty (na 100 g)
Energie: 1553 kJ/371 kcal
Bílkoviny: 13.6 g
Sacharidy: 65.3 g  (z toho cukry 1.7 g)
Tuky: 7.0 g (z toho nasycené mastné kyseliny 1.5 g)
Vláknina: 6.7 g

 

Recepty z amarantu najdete v sekci Obilniny a pseudoobilniny - Amarant.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Alergie na mouku pšeničnou a žitnou a lepek

(Petra, 5. 4. 2015 14:34)

Dobrý den ,potřebuji poradit mám dceru a teď ji zjistily alergii na pšeničnou a žitonou mouku a lepek.Můžu pšeničnou mouku a žitnou nahradit amoarantovou moukou a sojovou???Děkuji za odpověď Rytírová mail.petrarytirova@seznam.cz

Re: Alergie na mouku pšeničnou a žitnou a lepek

(Petra, 8. 4. 2015 21:31)

Dobrý den,
obě Vámi jmenované mouky jsou velmi aromatické, sojová je navíc silný alergen. Pro začátek bych volila raději mouky méně výrazné, např. rýžovou, jáhlovou, kukuřičnou, čirokovou, případně nějakou hotovou směs. Amarantové bych přidala pro začátek jen malé množství a vyzkoušela, jestli Vám/dceři nebude chuťově vadit.
Petra

Re: Alergie na mouku pšeničnou a žitnou a lepek

(Mari, 10. 8. 2015 21:48)

Dobrý den, nejdříve najděte příčinu její alergie, tím myslím, aby jste ji kontrolovala zásaditou stravu a vyvarovala se kyselinotvorným potravinám. Překyselený organismus způsobuje mnoho alergií i jiných nemocí. Mnoho zdarví Vám i dceři. https://www.google.cz/search?redir_esc=&client=tablet-android-acer&hl=cs-CZ&oe=utf-8&safe=images&q=prekladac&source=android-browser-type&qsubts=1439189795120#hl=cs-CZ&q=alkaline+foods&imgrc=ipisjcu6RYWpKM%3A

amarantová mouka

(Zdenka, 24. 1. 2014 20:29)

Petro, prosím, jaké máš zkušenosti s amarantovou moukou? Koupila jsem jednu od Provita a ta "vůně" je opravdu odpudivá.

Re: amarantová mouka

(Petra, 26. 1. 2014 8:45)

Upřímně, amarant je snad jediná přirozeně bezlepková surovina, na kterou jsem si zatím ještě pořádně nezvykla. Také mi vadí jeho specifické aroma. Asi je to o zvyku, sestra běžně jí müsli obsahující amarant a nevadí jí. Kolegyně z práce dokonce kupuje příteli-celiakovi amarantové vločky. Já jsem sáček amarantové mouky spotřebovávala několik měsíců, vždy jsem do těsta přidala jen jednu lžíci, aby tam nebyl cítit. Bylo mi líto ho vyhodit a navíc je určitě zdraví prospěšný, ale prostě jsem ho zatím nějak nebyla schopná akceptovat. Amarantové piškoty letěly slepicím (pes je odmítl jíst) a amarantové vločky bohužel dopadly podobně. Z druhé strany, amarantová zrníčka jsem několikrát vařila jako kaši a tam mi ta vůně nevadila.

Re: Re: amarantová mouka

(Zdenka, 27. 1. 2014 6:02)

Děkuji za odpověď. Jsem ráda, že to tedy není nějakou mojí fajnovostí. Ještě mě napadlo, že amarantovou mouku zkusím opražit. Taky mám doma cela zrníčka - tak zkusím pomlít, zda budou vonět stejně jako kupená mouka.

Re: amarantová mouka

(Petra, 27. 1. 2014 6:53)

Ono je to asi všechno o zvyku, ta má kolegyně zase nesnese kvůli specifickému aroma pohanku a nemůže ji prý doma ani vařit nebo z ní péct. To opražení je dobrý nápad, jsem sama zvědavá, co to udělá.
Petra