Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bílý sezamový chléb

Surovinysezamovy-chleb.jpg

450 ml vlažné vody
2 lžíce olivového oleje
2 lžíce jablečného octa
1.5 kávové lžičky soli
1.5 kávové lžičky cukru
400 g bezlepkové světlé mouky (např. Doves Farm, Schär Mix B)
50 g jáhlové mouky
2 lžíce instantní bramborové kaše bez mléka
2 lžíce sezamu
2 rovné kávové lžičky sušeného droždí

 

Postup

Do pekárny nalijeme vlažnou vodu, ocet, olej, sůl a cukr. Sypké suroviny nejdříve promícháme v misce a poté je přidáme do pekárny. Nakonec na mouku nasypeme sušené droždí. Pečeme na program Rychlý, Sprint nebo jiný krátký program (měl by trvat přibližně 2 hodiny). Po upečení opatrně vyklopíme a necháme vychladnout na mřížce.

 

Poznámky

Zdroj receptu: vlastní tvorba.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Prosba

(Lucka, 5. 4. 2016 16:48)

Dobrý den, můžu se prosím zeptat na postup bez pekárny? Nikdy jsem něco podobného nepekla a nemám žádné zkušenosti ani pekárnu. Moc děkuji za odpověď.

Re: Prosba

(Petra, 5. 4. 2016 20:53)

Dobrý den,
bez pekárny máte dvě možnosti - obyčejné pečení a pečení v páře.
Obyčejné pečení - ze všech surovin zadělejte těsto, důkladně promíchejte, alespoň pět minut, aby se dobře provzdušnilo. Poté přendejte do formy, ve které budete péct (například srnčí hřbet nebo jemu podobná forma). Nechte na teplém místě asi hodinu vykynout. Pečte při cca 180 °C asi hodinu. Dobu pečení musíte ozkoušet, každá trouba hřeje a peče jinak.
Pečení v páře - výsledkem je chleba s pevnou kůrkou a vláčnou střídkou, jaký znáte z obchodů, ale postup je trochu náročnější. Podívejte se sem: https://varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/clanky/chleb-a-slane-pecivo/chleb---bochnicky/peceni-chleba-v-pare.html
Petra

Re: Re: Prosba

(Lucka, 7. 4. 2016 19:19)

Moc děkuji za informace!