Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smetana

Poslední aktualizace: 3.5.2016

 

Za poslední dva roky se na trhu roztrhl pytel s rostlinnými smetanami nejrůznějších značek a druhů. V prodejnách zdravé výživy koupíte smetanu sojovou, rýžovou, kokosovou, mandlovou a ovesnou (ta ale obsahuje lepek a není vhodná pro bezlepkovou dietu). Většina z nich se prodává v baleních 200 - 250 ml. Sama preferuji smetany se šroubovacím uzávěrem (Alpro, Provamel), protože se dají jednoduše uzavřít a vydrží v lednici delší dobu (až týden, ale doporučuji spotřebovat dříve).

Mezi nejrozšířenější značky patří Provamel a Alpro, které je možné zakoupit i ve větších supermarketech a DM drogerii. V prodejnách zdravé výživy můžete narazit i na jiné značky, např. Isola, Véjade, EcoMil, ale ty nemám ozkoušené.

 

Novinkou na trhu je zakysaná smetana Joya cremesse. Zatím jsem ji objevila pouze v Globusu (Černý Most) a v prodejně BioPoint v Praze na hlavním nádraží. Snad se brzy dostane i do sortimentu dalších prodejen.

 

Kromě smetany na vaření je k dostání i šlehačka ke šlehání, konkrétně značka Soyatoo. Vyrábí se sojová, rýžová a kokosová, a to jak tekutá na vyšlehání, tak ve spreji. Zatím jsem ji viděla prodávat pouze v Bioobchodu (http://www.bioobchod.cz/slehacka-smetana-kremy-na-vareni).

Další alternativou je připravit si domácí kokosovou šlehačku. Ta se dělá tak, že dáte plechvku kokosového mléka na 24 hodin do lednice, čímž dojde k oddělení vrstev. Pak ji bez promíchání otevřete, tekutou část ("vodu") slijete a tuhou část vyšleháte jako šlehačku. Je potřeba mít kvalitní kokosové mléko, s velmi levnými výrobky to nefunguje, protože neobsahují dostatek tuku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Šlehačka

(Anežka , 3. 5. 2016 11:03)

Dobrý den,
existuje nějaká smetana, která lze ušlehat na šlehačku? Nebo čím by se dala klasická šlehačka nahradit? Mám abkm a šlehačka mi opravdu chybí...

Re: Šlehačka

(Petra, 3. 5. 2016 21:02)

Dobrý den,
bezmléčná šlehačka opravdu existuje. Sama mám zkušenosti se značkou Soyatoo, dělají sojovou, kokosovou a rýžovou, jak tekuté na vyšlehání, tak ve spreji (prodává je například Bioobchod http://www.bioobchod.cz/slehacka-smetana-kremy-na-vareni).
Další alternativou je připravit si domácí kokosovou šlehačku. Ta se dělá tak, že dáte plechvku kokosového mléka na 24 hodin do lednice, čímž dojde k oddělení vrstev. Pak ji bez promíchání otevřete, tekutou část ("vodu") slijete a tuhou část vyšleháte jako šlehačku. Je potřeba mít kvalitní kokosové mléko, v diskuzích na internetu jsem četla, že s velmi levnými výrobky to nefunguje, protože neobsahují dostatek tuku.

Re: Re: Šlehačka

(Anežka , 4. 5. 2016 16:42)

A máte zkušenosti se šleháním toho kokosového mléka? Nedávno jsem to na radu kamarádky zkoušela, ale po vylití "vody" zbyl jen hodně tuhý našedlý tuk připomínající umělou hmotu, který vyšlehat nešel. Měla jsem mléko z DM drogerie. Doporučila byste mi nějaké konkrétní, ze kterého to máte odzkoušené? Moc děkuji!!!

Re: Re: Re: Šlehačka

(Petra, 5. 5. 2016 20:33)

Anežko, víc bohužel neporadím, zkoušela jsem to jen jednou, to se mi šlehačka podařila, ale je to už poměrně dlouho a značku mléka si nepamatuji. Hledám pro Vás informace v různých diskuzích na internetu, tam hodně doporučují mléko Albert a případně Franz Josef.

Ještě jsem našla tuto zmínku:
Po několika nezdarech jsem vzdala pokusy s mlékem z DMka, které je sice bio a éčka-free, ale prostě to s ním nejde. Dobrá je plechovka z alberta (modro-bílá, zn. albert quality) a konkrétně tahle krásná šlehačka je z kokosového krému od značky Exotic food. Má zelenou etiketu a bývá běžně v supermarketech v regále "asijskou" kuchyní:) Zatím se mi osvědčilo nejlépe.
(http://www.goodmoodspoon.com). Takže bych asi zkoušela jinou značku, nebo se zeptala kamarádky, která Vám ten recept poradila.

Petra