Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tmavý chléb s karobem

Surovinychleb-s-karobem.jpg

480 ml vlažné vody
2 lžíce olivového oleje
2 lžíce octa
1.5 kávové lžičky soli
1.5 kávové lžičky cukru
450 g bezlepkové mouky (např. Doves Farm bílá nebo chlebová, Schär Mix B)
2 lžíce jablečné vlákniny
1 lžíce karobu
1 lžíce mletého lněného semínka
1 lžička mletého kmínu
2 rovné kávové lžičky sušeného droždí

 

Postup

Do pekárny nalijeme vlažnou vodu, ocet, olej, sůl a cukr. Sypké suroviny nejdříve promícháme v misce a poté je přidáme do pekárny. Nakonec na mouku nasypeme sušené droždí. Pečeme na program Rychlý, Sprint nebo jiný krátký program (měl by trvat přibližně 2 hodiny). Během prvních deseti minut pomocí gumové stěrky stíráme nepromíchané suroviny ze stěn nádoby a kontrolujeme, zda se směs míchá v celém objemu. Pokud ne, můžeme pekárně pomocí stěrky trochu "pomoct". Po upečení chléb opatrně vyklopíme a necháme vychladnout na mřížce.

 

Poznámky

Zdroj receptu: vlastní tvorba.
Karob se do bezlepkového pečiva přidává kvůli své schopnosti vázat vodu, navíc pečivu dodá pěknou tmavou barvu.
Jablečná vláknina v těstě částečně nahrazuje lepek, je k dostání ve zdravých výživách, případně ji lze nahradit psylliem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dobrý ale..

(Petr, 22. 2. 2020 10:28)

Ahoj pekl jsem ho poprvé a docela se povedl
, ale bohužel asi jsem někde udělal chybu protože mi po vychladnutí ztuhnul a druhý den je vlastně betonový. Pomoc kde je ta chyba děkuji

Re: Dobrý ale..

(Petra, 26. 2. 2020 11:56)

Bezlepkové kynuté pečivo bohužel po upečení velmi často tvrdne a drobí se. U domácích chlebů postupuji tak, že ho po upečení a zchladnutí nakrájím na plátky, část zamrazím a zbytek uchovávám v lednici. Před použitím ho dám na pár sekund nahřát do mikrovlnné trouby, kde zvláční. Je možné ho ohřát v plastovém sáčku (opravdu jen 5-15 sekund podle trouby), aby se i lehce zapařil.